Favori Kış Ojelerim

05:52 Retro Dram 2 Comments

Herkese Merhabaaaaaa :)
Size demiştim değil mi şu yoğunluğu atlatim her gün blog yazacam hergün diye :) İste geldi çattı o günler :))
Bugün size favori kış ojelerimden bahsetmek istiyorum. Aslında benim senelerdir kışın kullandığım ojeler değişmedi. Sabit fikirli miyim ne :)) Sadece her sene aralarına yeni keşiflerim eklenir. Hatta bazı renklere o kadar bağımlı yaşarım ki oje kutumda o renk olmasa eksik kalırım. Bu yüzden de biten ya da kuruyan ojemi o ojenin yenisini alana kadar atmaya kıyamam :)
 Gelelim oje seçimlerime :) Beni bilen bilir aslında pek renksiz bir dünyada yaşarım ben. Beni 60lara 70lere falan gömebilirler. ki ben bu vintage kafası yüzünden dönemimizde az zorlanmıyor değilim. 
Bu yüzden de seçtiğim renkler pek eğlenceli değil kiminize göre ama emin olun çok cool :) hahaha
İlk önce Golden Rose ile başlamak istiyorum.
5 çeşit renkten oluşan tercihlerim yukardaki resimdeki gibi. Tek tek tabiki de incelicem :)
Koyu kahve No:112: Tam çikolata kahvesi değil tabiki de bu renk, ama gri ile karıştırmışlar gibi alt tonlarında griyide barındıran bir renk. Opaklığı konusunda çok iyi diyemem çünkü ben 2-3 kat uyguluyorum ve 3.kattan sonra gerçek anlamda rengini bulup kalıcılık kazanıyor.
Siyah mat No: 12 matte. Bu oje tek katta rengini harika versede tek kat kalıcı olması için yeterli gelmiyor. Hemen uçlarından soyulmaya başlıyor. Hatta şöyle söyleyebilirim, ilk günden sonra matlığını yitiriyor. Ama avantajı da yok değil, çok çabuk kuruyor. Aniden dışarı çıkmanız gereken durumlarda hem tek katta renk vermesi hem de çabuk kurumasını işinize yarayabilir. Fırçası normale göre birazcık daha kalın, ama şu kalın yassı fırçalardan değil. Birazcık işte :) :)
Yüzük parmağımda ve badi parmağımdaki renk No:06, şeker yanığı rengi, kiminize göre krem :) Bu ojeyi lise yıllarımda keşfettim. Sanırım 16 yaşında falandım. Ve o zamandan bu zamana kadar (24 oldum çok kısa bir süre önce) her zaman kullandım. Bittikçe aldım. Kesinlikle benim vazgeçilmezim. Hatta bu ojeye ait bir totemim bile var :) Ne zaman önemli bir sınavım, mulakatım bir şeyim olsa hep bunu sürerim. Benimki de böyle bir hastalık işte :) :) :) 2 katta yeterli geliyor.
Diğer iki parmağımdaki oje ise No:114 bu ojeyi açıkçası ilk aldığımda hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiçççççç sevmedim. Sonra bir yaz tatilinde valizime attığım tek oje olduğunu farketmemle kullanmaya başlamam bir oldu. Şimdi de bayılıyorum rengine :D ya da çaresizlikten gözüm alışmıştı :) Yapısı dokusu NO:06 ile birebir aynı :)
Color expert No:71 yukardaki oje. Tam bir çilekli süt rengi :) Açık renk oje sürmek istediğimde imdadıma yetişiyor :) bu işte yassı fırçalardan. Rengini tek katta vermesi biraz uğraştırıyor. 3kat uyguluyorum anca bu rengi alıyor ve çok geç kuruyor. Vaktim bolsa seve seve sürüyorum ama yoksa eziyete dönüştürmeye gerek yok diye düşünüyorum.
İşte flormardaki kış favorilerim. 
Flormarın ojelerde renk skalasının genişliğinden bahsetmeye gerek yok diye düşünüyorum. Hem fiyatlarının uyguluğundan hem de acaba hangi rengi alsam diye düşündürcek kadar bol renginin olmasından her zaman benim için birinci sıradadır. 
Bu sene keşfettim ben bu rengi. No:418
Ama ne kadar çok kullandım kış geldiğinden beri ben biliyorum. Şuan şu fotoğrafa bakarken bile şu yazı bitince oturayim da şu rengi sürim diyorum :) 
Opaklığı sınıfı geçerken iki katta mükemmellik kazanan bir oje. Fırçası klasik flormar ojesi :) Kuruma süresi standart :) Rengin verdiği mutluluk paha biçilemez :)
No:417, bu ojeyi ne zaman sürsem "aaaa numarası kaç?" sorularıyla her zaman karşılaştım. 
Sanırım herkese hitap eden bir renk. Sevmeyen çıkmadı :) Opaklığı gayet iyi, tek katta yeterli gelen, kuruma süresi standart olan bir oje. 
No:453 , yeşillerin en karizmatik olanı :) bu ojeyi anlatmaya gerek duymuyorum çünküüüüüüüüüüüüüü 417 ile aynı familyadanlar :):):)
Son olarak sıra Kalyon ojelerde. Neden kalyonun renkli ojelerinden kullanmıyorsunuz kızlar ? Neden? Hem kaliteli, hem uygun fiyatlı hem şeker :) Renk seçeneği her geçen gün artan oje markalarından. Zaten özel olan ojelerine hiç girmiyorum bile :) 
Bordo olan No:219, çok güzel bir bordo pembesi. Bu nasıl bir isimlendirme demeyin şimdi buldum :) tek katta rengini veriyor, ama siz yinede şöyle güzel güzel durması için 2 kat sürün. 2 katta gayet yeterli abartmaya gerek yok bu ojede :) Fırçası standar kalınlıkta sadece azcık kısa boylu fırça sapı var :) 
Pembesi No:231, hayatımda gördüğüm en güzel pembe oje diyebilirim. Soğuk pembe gül kurusu, artık siz ne renk derseniz buna. Ama bu renkte benim bu kış keşiflerimden. 2kat yeterli gelsede, tırnaklarım şöyle misler gibi de uzadıysa patlatıyorum 3.katı :) ve göz alıcı tırnaklara kavuşuyorum hatta ojeyi sürdükten sonra konusurken falan sürekli tırnaklarıma bakıyorum :) bu da diğer hastalığım işte :) (ama sadece bir kaç renk için geçerli) Fırçası standart kalınlıkta olup kuruma süresi normalin biraz üstünde :)
Benden bu kadar umarım beğenmişsinizdir favori kış ojelerimi :)

Kullanan kullanmayan herkesin yorumlarını bekliyorum 
Beğendiyseniz bloğumu takip edip beni mutlu edebilirsiniz (sağ taraftakilerden istediğinizi seçebilirsiniz)
☟ Bana ulaşmak için
❀ instagram: @retrodram
  mail: retrodramblog@gmail.com

 Sevgiyle kalın 

Herkese Merhabaaaaaa :) Size demiştim değil mi şu yoğunluğu atlatim her gün blog yazacam hergün diye :) İste geldi çattı o günler :)) ...

2 yorum:

  1. sen ben misin acaba :) bu kadar mı aynı olur zevklerimiz :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aaa gercekten mi :) Cok sevindimmm :)))

      Sil