Nivea-BB Krem

07:15 Retro Dram 0 Comments


Herkese Merhaba :)
Uzun süredir blog yazmadığım için açılışı son zamanlarda çok sık kullandığım Nivea'nın BB kremiyle yapmak istedim. 
Bu krem bana Nivea Türkiyenin hediyesiydi ve burdan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum :)
Kremin öncelikle yapısından bahsetmek istiyorum. Normal fondotenlere göre daha yoğun ve yüzde dağıtması çok kolay. Koyu kıvamlı olmasından dolayı elinize çok az almanızı öneririm. 
Dağıtma işlemini ben elimi kullanmak yerine fondoten fırçamla yapıyorum. 
Yüzümdeki renk eşitsizliklerini kapattığı aşikar bir gerçek. Ama renk konusuna gelirsek sanki biraz koyu. Bendeki Hell rengi. Açık ton diye bir ibare geçmişler. Böyle olmasına rağmen benim cildime biraz koyu kaçtı. Bu yüzden yazın fondoten kullanmayı sevmeyen bir kişi olarak, hafif bronzlaşmış yüzümde daha iyi duracağını düşünüyorum.
Yukarıdaki fotoğrafta bilerek efekt kullanmadım ki rengi hakkında tam olarak bir bilgiye sahip olun istedim.
Kıvamı yoğun olduğundan dolayı dikkatli kullanın ki bir tabaka oluşmasın yüzünüzde (bu da benim size nacizane tavsiyem :)  )
BB kremi kullanırken bile ben cildime mutlaka nemlendirici uygulyan biriyim, ama diyelim ki acelem var veya üşendim o zaman direkt uyguluyorum ve bir problem çıkmadı. Nemlendirici özelliğinden dolayı olduğunu düşünüyorum kabuklanma yapmadı cildimde.
Günün ilerleyen saatlerinde bir farklılık yaratmadı ve rahatsız etmedi. 
Ayrıca cildimde inanılmaz bir hafiflik yaşadım diyebilirim.
Kimilerinizin kokulu ürünler sevmediğini biliyorum. Eğer öyleyse bu üründen uzak durun çünkü buram buram klasik nivea kokuyor. Amaaaaaa benim gibi kokuyu seviyorsanız hoşunuza gideceğine eminim. 
Ben mesela cildimden burnuma gelen bu kokuya bayılıyorum. Hatta her defasında kendimi daha ayrı iyi görünüyor hissediyorum. (kokudan dolayı varlığından haberdar olduğum için :)) )
Nivea'nın bize vaat ettikleri yukarda kızlar. Tek tek yazmak istemedim ama bütün maddelerini yerine getirdiğini söyleyebilirim :) 

Diğer söylenenlerde bu şekilde.

Ben kullandım ve çok memnun kaldım. Tek şikayetim rengin biraz koyu kalması ve daha uyumlu bir renk yakalanırsa herkesin favorisi olacağını düşünüyorum.

Kullanan kullanmayan herkesin yorumlarını bekliyorum 
Beğendiyseniz bloğumu takip edip beni mutlu edebilirsiniz (sağ taraftakilerden istediğinizi seçebilirsiniz)
☟ Bana ulaşmak için
❀ instagram: @retrodram
  mail: retrodramblog@gmail.com

 Sevgiyle kalın 


Herkese Merhaba :) Uzun süredir blog yazmadığım için açılışı son zamanlarda çok sık kullandığım Nivea'nın BB kremiyle yapmak is...

0 yorum: