Gül Suyunun Faydaları

09:31 Retro Dram 6 Comments


Geçmişten günümüze kadınların vazgeçmediği bir güzellik sırrı
GÜL SUYU 
Benim özellikle sivilceli dönemlerimde yatmadan önce elimin gittiği bir kurtarıcıdır. Lise dönemlerimde bir kız arkadaşımın tavsiyesi üzerine başlamıştım kullanmaya ve ardından her zaman benimle beraber olan güzellik sırrı haline geldi. 
Gül suyu evet faydalıdır ama nedir bunun faydaları? Neden faydalarıdır pek kimse bilmez diye düşündüm ve bu yazıyı yazma kararı aldım. 
Bir markanın ürününü anlatmak yerine bu sefer farklı bir şey yapıyoruz ve bize armağan olan doğanın içerisine giriyoruz .


İsterseniz anlatmaya başlayayım :)
Öncelikle beni takip eden kızlardan çok sık aldığım soruların başında gelen sivilcelere etkisi büyük. Ciltteki sivilceleri kurutuyor ve kızarık görüntüsünü daha silik bir hale getirmenizi sağlıyor. 

Günlük cilt temizliğinizde kullanarak hem cilt problemlerinize çözüm bulmuş olursunuz hemde doğal bir yöntemle cildinizi temizlemiş olmanın ferahlığını hissedersiniz. 

Cilt temizliğinden bahsetmişken bu esnada cildimizdeki hastalıklı bir görüntü olan cilt matlığını önler. Daha sağlıklı ışıl ışıl olmamızı sağlar ve mat cildimize parlaklık verir.

Cildimizde oluşan alerjik veya mevsimsel kızarıklıkları yok eder. 

Cildimizi yıkadıktan sonra tonik gibi kullanabiliriz. Böylelikle tıkanık gözenekleri temizler ve siyah noktaları azaltır.


Gül suyunun antibakteriyel ve antiseptik özellikleri mevcuttur. Veeee hazır sürekli hayatımızda olan bu yabancı terimleri yazmışken ne demek olduklarını da birer cümleyle açıklamak isterim.
Antibakteriyel, bakterilerin üremesini oluşmasını engelleyen madde demektir.
Antiseptik ise enfeksiyonları önlemek amacıyla canlıya verilen mikrop karşıtı maddedir.

Cildinizde oluşan iltihaplı cilt sorunlarını da gidermek için kullanabilirsiniz. İltihap giderici özelliği vardır. Ama yine de doktorunuza açık yaranız varsa danışmanızı öneririm. Hatta önermekle de kalmam doktorunuza sormadan kullanmayın derim. 

Yüzünüzde ve göz altlarında oluşan şişkinliği alır. Ayaklarınızda şişkinlik yaşıyorsanız bir kovada su hazırlayıp bir kaç damla gül yağı damlatıp ayaklarınızı sokarsanız da faydalı olur diye düşünüyorum. Ellerinize de aynı şekilde uygulama yapabilirsiniz.

Gül Suyunun içerisinde A, B3, C ve D vitaminleri mevcuttur. Cildinizi bu vitaminlerle besleyerek kolay bir şekilde bakım yapmanızı sağlar. 

Hafta da bir maske yapmanızda mümkün :)2 çay kaşığı pudranın içerisine damla damla gül suyu ekleyerek krem kıvamı elde edene kadar karıştırın. Ve cildinize sürün. Kuruduktan sonra yıkayıp bebek gibi bir cilt elde edebilirsiniz.


Buz dolabında saklarsanız yazın alıp alıp elinize yüzünüze sürerseniz kan dolaşımızını hızlandırır.

Cildinize buz dolabında sakladığınız gül suyunu uygularsanız bir ferahlık yaşarsınız .

Cildimizde genelde t bölgemizde, çenemizde yağlanma problemleri yaşarız. Bundan kurtulmanın doğal yolu olarak da gül suyunu seçebilirsiniz. Bir pamuğa tonik gibi döküp cildinizde yağlanma olan bölgeleri silin :)

Makyaj temizleme suları yerine farklı şeyler arayanlar içinde güzel bir çözümdür gül suyu. Makyajınızı aynı bir önceki maddedeki gibi temizleyebilirsiniz.

Son olarak cilt nem dengesine faydasının olduğu pek çok kaynak da karrşımıza çıkıyor .


Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. 

Sevgiler.

Geçmişten günümüze kadınların vazgeçmediği bir güzellik sırrı GÜL SUYU  Benim özellikle sivilceli dönemlerimde yatmadan önce elimin...

6 yorum:

 1. Çok güzel bir yazı olmuş, emeğinize sağlık... Keyifle okudum :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de bir yerde okumuştum ve yüz temizleme jelinden sonra tonik olarak kullanıyordum:) maske olarak kullanmayı ilk burda gördüm deniycem:) teşekkürler 💐🎉🌹 işleriniz umarım iyi gidiyordur:)onların arasında da yazmanız ayrı bir tatlilik🎊😌

  YanıtlaSil
 3. Güzel memleketimin bağrında yetişmiş altın değerinde bir çiçek :)

  YanıtlaSil
 4. gül suyu gibi faydalı birşey yok kesnlikle canım :) bloğunu takibe aldım bende bekliyorum seni :)

  YanıtlaSil
 5. Yazın gerçekten faydalı olmuş bir ara kullandım ama büyük bir etki göremediğimden mı yenı ürünlerin hevesınden midir nedir bıraktım kullanmayı :) Yine almayı dusunduklerım arasında bazen gercekten cıldı yormamak adına doğal yollara başvurmak gerektiğini düşünüyorum :) gül kokusu pek bana göre olmadığından bazen dedım yoksa hergun kullanmak tabı daha güzel :)

  YanıtlaSil