Lise Mezuniyet Makyajı

11:38 Retro Dram 0 CommentsBenden çok defa istenen bir makyajı elimden geldiğince yapmaya çalıştım minnoşlar:)
Lise mezuniyetimin üstünden seneleeeeeer geçmesine karşı açtım kendi lise mezuniyet fotoğraflarımı inceledim ne yapmışım, keşke ne yapmasaymışım tek tek inceledim. Biraz da duygulandım beni geçmişe götürdünüz :) Benden bu makyajı isteyenlere ayrıca teşekkür ediyorum :)
Ben çok klasik bir makyaj yapmışım pembe giyinmişim pembe far sürmüşüm eyeliner uçuk pembe ruj vb. Tabi ben yapmamıştım o sıralar, yapabileceğimi de düşünmüyorum. Mascaram bile yoktu zaten :) Kuaför ne yaptıysa artık :)

Bende hem sizlere uysun hem de dayansın hem de çok teyze makyajı olmasın diye kendi lise mezuniyet makyajımla birleştirdim ve bunu çıkardım ortaya . Altına da bir abiye giymek isterdim ama maaalesefki yanımda hiç abiyem yok, zaten maksimum 3 tane abiyem vardır :) Pek işim olmadığı için böyle organizasyonlarla :)

Kullandığım malzemelerle başlıyorum.

Yukarıdaki malzemeler dışında birşey kullanmadım ama benden size tavsiyem sabitleyici bir sprey edinip makyajınız bitince yüzünüze sabitleyin.
Önce fondoten kullandım. Siz en hafif olanını kullanın ve süngerle yedirin cildinize. 
Biliyorum sivilcelerinizin tam problemli zamanları bunun içine kapatıcı kullanabilirsiniz.
Benim ilk fotoğrafta olduğu gibi cilt tonum kırmızı. Yani sivilce lekerim yok değil ama sadece çenemde var lekelerim. Burnum yanaklarım bildiğin kırmızı bir renk :):):) Çok kanlıyım heralde :)

Kapatıcıyla ardından göz altlarınızı kapatmanızda bir sakınca görmüyorum ben. Sonuçta sınavlara hazırlandığınız için göz altlarınız çöküşlerdedir tahmin edebiliyorum.

Ardından bir brozer ile hatlarımı oluşturdum. Burnuma hiç dokunmadım zaten küçük olduğunu düşündüğüm için ama siz rahatsızsanız kenarlarına biraz gölge yapabilirsiniz. Kıpkırmızı olmasın aynı zamanda da aydınlık fresh bir cilt dursun diye H&M'in Pinks Kalpli allığını kullandım. Bu hem doğal hemde sedef verdi.
Aydınlatıcı aslında aklımda yoktu ama kendimin Lise mezuniyet fotoğraflarına bakınca farkettim bana sürmüşler ve fotoğrafta inanılmaz taze çıkmış cildim. Bu yüzden sırf fotoğraflar içiiiiin yanak üstlerinize ve burnunuza çoooooooooook aaaaazzzzzzzzz aydınlatıcı uygulayın.

Gözlerimize gelirseeeekkkk

Belirgin ama düğün makyajı olmayacak şekilde bir makyaj düşündüm sizlere. Hemde her kıyafete uyması adınaa :)
Sakın siz benim düştüğüm hataya düşüp de kıyafetinizin renginde bir makyaj yapmayın teninize göz renginize uygun bir makyaj yapın derim. 
The balm nude tude paletini kullandım. Buradaki stand-offish rengini tüm göz kapağıma yaydım göz pınarlarıma da uyguladım aynısını. 
Ardından Selfish rengiyle gölge verdim. 

Alt kirpik diplerimin dış köşelerine de sophisticated rengini dağıta dağıta uyguladım.
Eyeliner'ı çok abartmadan basit bir çizgiyle göz çizgimi belirginleştim. Dış köşelerine alt üst kirpik diplerime siyah göz kalemi uyguladım. Ortadan başlayarak içeri kadar da alt kirpik diplerine ! Flormar 214 numaralı pembe sedefli göz kalemini sürdüm. 
Bence göz makyajınızı yapmadan öncede mutlaka bir far bazı kullanın melekler. Ve göz makyajınızı abartmayın, gece ilerledikçe terden akacak ve daha kötü bir hal alacak. 
Doğal melekler gibi olmanızı tavsiye ederim. Dışardan abartı makyajın komik durduğu gerçeğini söyleyemeliyim.

Ruj olarak da Rimmel London'nın 16 saat kalıcı Provocalips rujunu kullandım. Dare to pink rengini. 
Çok doğal ve kalıcı olmasından dolayı bunu tercih ettim siz başka renklerine de yönelebilirsiniz. 
Ben lise mezuniyetimde daha belirsiz bir ruj sürmüşüm haberiniz olsuuuun :)


Makyajımızın bitmiiiiş hali böyleeeee umarım beğenmişsinizdir. Size bir faydası olduysa ne mutlu bana. Çok öpüyorum minnoşları. Sizlere Liseden sonraki yaşantınızda bol şans ve mutlu günler diliyorum.

Beğendiyseniz bloğumu takip edip beni mutlu edebilirsiniz ☺(sağ taraftakilerden istediğinizi seçebilirsiniz✓)
☟ Bana ulaşmak için☟
❀ instagram: @retrodram
✉  mail: retrodramblog@gmail.com

❤ Sevgiyle kalın ❣ 

Benden çok defa istenen bir makyajı elimden geldiğince yapmaya çalıştım minnoşlar:) Lise mezuniyetimin üstünden seneleeeeeer geçme...

0 yorum: