Nostaljik Tatlar

12:12 Retro Dram 0 Comments

İyi Akşamlar herkeseeeee :)
Bu akşamın konusu herkesi yakından ilgilendiren "Nostaljik Tatlar"
Kısa zaman önce keşfetmiş olduğum bir kurum :) 
Öncelikle sizleri oraya ışınlamak için buraya TIK TIK :):)

Kimdir bu nostaljik tatlar ne iş yapar :)
Kısacası benim gibi 90lar çocuklarını çoook mutlu eden bir kurum diyebilirim. 
Sloganları "Size çocukluğunuzu geri getiremeyiz fakat o lezzetleri tekrar tattırabiliriz." şeklinde olup elinize aldığınız her ürün sizi geçmişe götürüyor. 
2014 senesinin Nisan ayında kurulmuş çok güzel bir girişimcilik örneği olduğunu düşünüyorum. 
Keşke benim aklıma gelseydi dedim ilk farkettiğimde, insan böyle işler yapıp mutsuz iş yaşantısına sahip olduğunu hiç düşünmüyorum. Ne eğlenceli, ne harika... Aradığınız ve nerde bulabilirim diyebileceğiniz her nostaljik lezzeti burada bulmak mümkün. Müşteri memnuniyetini ön planda tutup çok büyük bir gönüle sahip oldukları aşikar. Bana ilk defa mail attıldığında bana bir tane Cino koyun dedim, Ozan Bey adeta tüm aileme Cino yollamış :)
Instagram hesabı için BURADAN gidebilirsiniz, ayrıca iletişim bilgileri de mevcut :) 

İLETİŞİM linkini de bırakıyorum tıklayabilirsiniz sizlere kolaylık olsun diye :)

İlk gördüğümde bu hesabı kesinlikle almalıyım diye düşünüyordum. Ardından Yücel de çok fazla nostalji düşkünü olduğu için onun doğum gününe güzel bir paket almayı planlıyordum. Ama içimi okumuşlar gibi bana bu mükemmel paket hediye olarak geldi.
Hem tekli ürünler bulunurken hem de paket şeklinde konsept ürünler bir arada satılıyor. 

Gelelim neler var neleeeer benim paketimde :)
Yukarıdaki fotoğraftakilerin hepsi bana ulaşmış ürünler. Kargo paketini açtığımda sevinç çığlıkları attım adeta :)
Nasıl neşelendim nasıl yüzümde gülücükler açtı :) Gerçekten dibe vurduğunuzda , çok mutlu olmak istediğinizde ya da çoook mutlu etmek istediğinizde NOSTALJİK TATLAR aklınızın bir köşesinde bulunsun.

O çocukken bayıla bayıla yediğimiz Cinolar :) Unutmuyorum annemin nedense hep çantasında Cino olurdu. Çarşıdan her döndüğünde mutlaka çantasının minik gözlerinde Cino bulurdum. Kokusu bile sizi geçmişe götürüyor. Lezzeti hala aynı. Isırdığınız ilk anda kokusu bile kafi geliyor :)
Çocukluğumdan 24 yaşıma kadar hala en çok sevdiklerimden patlayan şekerler, hatta bir dondurma markası dondurmalarının üzerine patlayan şeker dökmüştü sırf bunun yüzünden bir yaz o dondurmadan yemiştim. İşte şimdi gerçeği paketi ile burda. Minnoşken kaç paketi hemen ağzıma döksemde bıkmadan yediğim şeker. İnsanın yaşadığı o duygular paha biçilemez :)

Veeee yeşil içi talaş dolu balon :)
Aaaaah aaaaah ben bu balonu az patlatmadım salonun ortasında, evde az kıyametler kopmadı :) hahaha :) Çok iyi hatırlıyorum ilk okulda giderken okulun köşeyi döndüğümüzde bir amca taburesi ve minik masasıyla bir sürü bu içi talaş dolu balonlardan getirip satardı ve bende tüm paramı o amcaya verip bunlardan alırdım. :) Hem paramı buna harcadığım için hemde salonda bunu yanlışlar kaç defa patlattığım için çooook kavga ettik annemle :) hahahha
Zıp zıp minnak pembe top :) Bununla biz ilk okulda sıraların altında oyun oynardım. Derste birbirimize bu toptan atardık :) 
Ne mantıkla yapardık hiiiiiç bilmiyorum ama zira o yaşlarda yaptığımız şeylerin pekte mantıklı olmasına gerek olmazdı :)

Su fışkırtan yüzüüüük :) Bunlar varken ben okula bile gitmiyordum :) hahahaha 
Heryerimi su ederdim bunu dolduracam diye bazende içindeki suyu içerdim :D hahaha ne iğrençmişim :) 
Lira çikolatalar. Ben küçükken bunların üzerinde simgeler olmazdı. Biz içindeki çikolata eriyene kadar evcilik oynardık :)
Fotoğrafta ucu gözüken tiktak parmak şıklat :)
Nasıl yapıldığını unutup baya uğraştığım oyuncak :) İçindeki minik kulağa bastırıp ailelerimizin başını şişirdiğimiz tik tak eden teneke oyuncak :)

Su göööz eksi yüüüüz :)
Bu sakızdan hala gördüğüm yerde onlarca alıyorum. Önce üzerindeki şekeri ağzımda eritip ardından çiğniyorum :)
Kaç yaşına geldim hala yeme tarzım aynı :) Bu sakıza karşı adeta prensip sahibiyim :)
Düdüklü şeker :)
Bunla alakalı çok kısa bir anım var. Evimiz o sıralar müstakildi bahçeli bir evdi. Elimde bu şekerin kalmış düdüğü :) Evin kapısında yılanla karşılaştım. Annemle babam kısa sürede yılanı ortadan kaldırsalarda ben tüüüüüm mahalleyi bu düdüğü öttürerek gezmiştim :) hahaha "düt düt düt bizim evde yılan vaaaar düt düt düüüüüt bizim evde yılan vaaar " hahahhhaha :) Bunu yaptığım sıralar 4-5 yaşlarındayım. Çok şekermişim (bence :) hahahahha )
Sulu düdükleri ben hatırlayamadım ancak Yücel anlattı bana :) Ya yaşım yetmiyordu bu oyuncak için ya da bizim mahalle bakkalına gelmemişti :) Deliğini geçene kadar su doldurup düdüğü öttürüyoruz ve kuş sesi çıkıyor. Gerçekten kuş sesi :)

Patlatmalık kolonyaları ben kırtasiyeden aldığımı hatırlıyorum :)

Ne minnak şeylerimiz varmış ya :)

Tasolaaaar :)
Tasolar cipslerin içinden çıkardı :)
Ters çevirip tık tık atıp döndürmeye çalışırdık. Döndüren alırdı tasosunu. Daha çoook çeşitleri vardı bununla oynamanın :)
Hele ki pokemonlara hiiiiiiiiiç girmiyorum :)

Yumiyuuuuuummmmmmmmm 
Kantinden sürekli aldığım şeker hala sevdiğim şeker asla bu tadı başka yerde bulamadığım şekeeeer :)
Sürekli önlüğümün cebine koyup yazın sıcağında eriterek tüm önlüğümü batırdığım şeker :) hahaha

Leblebi tozuuuu :)
Çok çok çok iyi hatırlıyorum ben çoooook küçüktüm. Tatillerde Samsuna dedemin yanına giderdik. Erol Bakkal vardı. Hep bu leblebi tozunu ordan alırdık çocuklarla :)
Erol bakkalda hatta şuan bu pakette olmayıp ama Nostaljik Tatları ziyaret ettiğim pek çok ürün vardı. Adeta duygulandım.
Dedemin evi iki katlı ahşam karadeniz evlerindendi. Bir gün ahşap merdivenin altından çuval çuval leblebi tozu bulduk :) biiiizzz leblebi tozu sandık diyelim :)
Avuç avuç ağzımıza atıp mısır unuyla karşılaşmamız hala gözlerimin önünde :) hahahahaa :) :)
Sizlerle bu anılarımı paylaştığıma inanamazken yazıyı yazarken bile yüzümde kocaman bir gülücük var. 
Bu yazıyı yazmama vesile olan, bana bu paketi yollayan ve beni geçmişe götüren Nostaljik Tatlara kocaman sevgiler :)

Hoşçakalıııııııııııın :)

İyi Akşamlar herkeseeeee :) Bu akşamın konusu herkesi yakından ilgilendiren "Nostaljik Tatlar" Kısa zaman önce keşfetmiş ol...

0 yorum: