Üniversite Mezuniyet Makyajı

06:31 Retro Dram 0 Comments


Benden istenen serinin son yazısındayııııız :)

8. sınıf mezuniyet makyajı için tık tık
Lise mezuniyet makyajı için tık tık
veeeee
Üniversite mezuniyet makyajı için okumaya devam edin :)

Makyajımda özellikleri gözleri ön planda tuttum ben, çünkü böyle özel günlerde ilk dağılan bozulan yer dudaklarımız oluyor. Yemek yiyoruz, birşeyler içiyoruz, fazlaca konuşup şarkılar söylüyoruuuuz :) Bu yüzden dudaklarımızdan daha çok gözleri ön planda tutarsanız sizler için iyi olacağını düşünüyorum. Zira ben bozulmuş rujdan pek hoşlanmıyorum. 

Cilt makyajımla başlıyorum ben. Sizler mutlaka bir sabitleyici kullanın makyajınızın altından, gece boyunca bozulmasını istemiyorsanız makyaj bazlarından tercih edebilirsiniz , ben bu makyajı yapıp şuan bir baloya katılmayacağım için :) Gerek duymadım ama siz mutlaka mutlaka kullanın. Fotoğrafta görüldüğü gibi cildimde özellikle burnumun üstünde kızarıklar mevcut. Bunun için önce Essence'nin kızarıklık kapatıcı kremini sürdüm sorunlu bölgelerime ve biraz kuruması için bekledim. Daha sonra Mac'in studio fix fluid fondotenini kullandım. Sadece bir defa fıs yapıp bunu tüm cildime yaydım. Kapatıcılığından ve kalıcılığından çok memnun olduğum için bunu tercih ettim. Özellikle terlediğimiz zaman ya da saatler ilerledikçe cildimizde oluşan parlamalara karşı çok iyi bir ürün olduğunu söyleyebilirim. 
Ardından Loreal True Match kapatıcısıyla burnumu, göz altlarımı ve sivilce lekerimi kapattım. 
Birazcık bekleyip cilt ısımla bütünleşmesini sağladım makyajımın. 
Bitmiş hali aşağıdaki fotoğraftaki gibidir.
Sıra geldi cildimizi renklendirmeye. 
Ben Golden Rose'un  103 numaralı terracotta stardust allığını kullandım. Bunun içinde hem bronz tonlar hem de pembe tonlar mevcut. Açıkçası hem bronzer hem de allık işlemini tek seferde uygulamak için bunu kullandım :) Elmacık kemiklerimin hizasına ve burnumun alt tarafına gölge yapsın diye, biraz da saç diplerime sürdüm :)
Ardından aydınlatıcıyı elmacık kemiklerimin üstüne, burun üstüne ve çeneme uyguladım. Yelpaze fırçasını ilk defa kullandım bu arada gerçekten çok sevdim. Henüz kullanma konusunda acemi gibi olsamda zamanla elimin alışacağını düşünüyorum. 
Ardından transparan pudra yardımıyla gece boyunca bozulabilecek bölgeleri sabitledim. 


Allığın, aydınlatıcının bitmiş hali bu fotoğraftaki gibi. Ben biraz allığı yoğun uyguladım, makyajım bitene kadar uçabilir zamanla yokolur diye sizde bu şekilde yapabilirsiniz. Yada en son giyindikten sonra son defa tazeleme işlemi uygulayabilirsiniz :)


Sıra geldi gözlereeeeeee :)
The balmın nude dude ve nude tude paletlerini kullandım tüm göz makyajımda bu yüzden sürekli belirtmeyeceğim palet adını sadece renkleri söyleyeceğim :)

Tüm göz kapağıma Seductive rengini yüzük parmağımla uyguladım. Baya yukarılara kadar çıktım hatta. 
Ardından gözlerimin dış bölgelerine alt ve üst olmak üzere Silly rengini uyguladım. Özellikle simli parıltılı farları tercih ettim :) 
Silly'i alt kirpiklerimin ortasına gelene kadar uyguladım. Göz kapağımda ise sadece dışlarına uyguladım diyebilirim.
Funny ile gözlerimin pınarlarından itibaren orta bölgeye kadar uyguladım. 
Alt kirpik diplerimin yine ortasına kadar gelip Silly ile birleştirdim. 
Göz kapağımda da Silly ile orta bölgede karıştırdım renkleri ama gözlerimin iç kısımlarında Funny'e ağırlık verdim. 
Gözlerimin dışarıya bakan yerlerine fotoğrafta olduğu gibi Fierce ile gölge ve koyuluk kazandırdım. 

Yüzük parmağıma Stand-offish rengini alıp sadece gözümün bombeli kısmının daha iri durması adına pıt pıt yaptım. Baya dağıtmak lazım ben bu işlemi elimle yaptım. Belirgin bir renk alana kadar pıt pıt yapın :) Stand-offish rengini de bu makyajla beraber sevmiş oldum. 
Ardından yukarıdaki fotoğrafta da belli olduğu gibi sadece alt kirpik diplerime ve sadece ortaya gelene kadar Wet N Wild'in tekli farlarından sarı simli olanını eyeliner fırçasına çok hafif alarak ışıltı kazandırdım. 
Mascaramı uyguladım veeee sonuuuuççççç


Sizin takma kirpiğiniz varsa onu da kullanabilirsiniz ben henüz bir tane dahi almadığım için kendi kirpiklerimle idare ettim :) hahaha

Dudaklarıma da doğal dursun hem de renk versin dediğim için Rimmel London'ın Oh My Gloss! rujundan Ooh la la rengini kullandım. Hem taze durduğu için hem de 6 saat kalıcılık vaad ettiği için  kullandım :) 
Siz kalıcılığına emin olduğunuz veya ojenize uygun başka bir ruj tercih edebilirsiniz. Ama göz makyajının her cilt tonuna ve her göz rengine uyacağını düşünüyorum :)


Makyajın son hali bu şekilde kızlaaar :) 
Umarım sizler için faydalı olmuştur. Hepinizin evlerinizde kolaylıkla yapabileceğinizi düşünüyorum. 
Üniversiteden sonraki hayatınızda sizlere bol şans :):):)
Beğendiyseniz bloğumu takip edip beni mutlu edebilirsiniz ☺(sağ taraftakilerden istediğinizi seçebilirsiniz✓)
☟ Bana ulaşmak için☟
❀ instagram: @retrodram
✉  mail: retrodramblog@gmail.com

❤ Sevgiyle kalın ❣ Benden istenen serinin son yazısındayııııız :) 8. sınıf mezuniyet makyajı için  tık tık Lise mezuniyet makyajı için  tık tık ve...

0 yorum: