Solait Güneş Ürünleri

12:17 Retro Dram 1 Comments


İyi akşamlar güzellikleeeer :)
Kısa bir süre önce Watsons Türkiye ailesinden bir kargo aldım ve içinden yaz aylarında en çok ihtiyacımız olan Solait güneş ürünleri çıktıııı :)
Ben güneşte bronzlaşan insanlardan olamadım bir türlü. Önce kızarıp, ardından deri döküp daha beyaz bir tenle yazıma devam ettim :) Bu gelenek hiç değişmedi:)
Güneşin zararlı etkilerinden korunmam gerektiği kesin. Güneş kremsiz asla dışarı çıkmam mesela kızlar, cildim hassas ve alerjik olduğu için mutlaka kendimi korumak zorundayım :) 
Sizler ister iyi bir cilde sahip olun ister benim gibi hassas bir cilde güneş kreminizi eksik etmeyin. 

Özellikle beyaz tenlilerin kendilerine çok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. 
Solait ürünlerinden bahsedecek olursak :)


Turuncu olanı 30 spf nemlendiricili güneş losyonu, 
Spreyli bir kaba sahip, bu kullanımımızı kolaylaştırıyor. Yanımızda biri olmasada kendi kendimize rahatca fısss fııısss yapabiliriz :)
Ayrıca 10-30-50 güneş koruma faktörü içeren çeşitleri var. 
İçerisinde nemlendirici bulunması, cildimizin güneşten kabuk kabuk olmasını engelleyici nitelikte.

Köpüklü gibi beyaz bir dokusu var, mükemmel kokuyor. Klasik güneş koruyucularından farklı bir kokuya sahip, yıllardır aynı koku yazınıza eşlik ettiyse farklılık için buna bakabilirsiniz :)
cabuk yayılıyor ve ciltte ağırlık yapmıyor. Hatta ellerim çok kuruyor bu ara şuan blog için elime sıktım ve çooook mutluyuuuuum :) 
Emiliyor adeta :)

Mavi olanı güneş sonrası nemlendirici losyon. Bunun kokusu daha fresh daha okyanus gibi kokuyor :) Bebek kolonyası gibi hatta :) 
Daha şefaf ve daha ferahlatıcı bir etkisi var . 
Cildi yatıştırmak ve nemlendirmek için tasarlanmış. Aloe Vera içeriğinden dolayı yüksek nemlendirme yapacağını düşünüyorum. Hatta salatalık özüde bulunuyor içerisinde bu da bu mükemmel kokusunun sebebini açıklıyor. 


Anti-Aging Yüz Kremi 50 spf içeriği ile yüksek koruma sağlıyor. 
Yüzümüz her zaman cildimizin en hassas yerlerinden birisi olduğu için koruma faktörünü yüksek tutmaya çalışın :) Sarı akışkan bir yapısı var, kullanmadan önce çalkalayın diye bir uyarı düşmüşler. 
Cilde sürüldüğü zaman yağlı bir duruşu yok, beni en çok rahatsız eden nokta yağlı cıvık cıvık durması :) Ama bu kremin parlamamasını ve duruşunu çok sevdim. Tabiki de abartarak sürerseniz parlama yapabilir. 
Kokusu klasik krem gibi kokuyor. Rahatsız edici olduğunu düşünmüyorum. 
30-50 spf olarak iki çeşidi bulunuyor. 


30 spf'li lip balm :) 
İlk defa böyle bir lip balm kullanacağım, içerisinde E vit var ve güneşin etkilerine karşılık dudaklarımızın yumuşak kalmasını sağlıyor. 
Vanilya kokusu alıyorum gibiiii ama şuan kokular o kadar  karıştı ki tam fikrimi daha sonra belirtebilirim. Balmları genelde çantamdan hiç eksik etmemeye çalışıyorum hatta bazen aynı anda 2tane, 3 tane...de olabiliyor yanımda :) Bunun güneş koruma faktörü içermesi insanı rahatlatıyor. Ben stresli zamanlarımda dudaklarımı yediğim için dudaklarımla savaş halindeyim ayrıca güneşten de çok çabuk yanmaya başlıyor. Sizlerde bu tarz problemler yaşıyorsanız bakabilirsiniz .
Ayrıca Solait markası Superdrug ürünüymüş :) 
Daha önce Duş jelini yazmıştım bloğuma onu da okuyabilirsiniz.
Solait ürünleri hayvanlar üzerinde test yapılmamış, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz :)

Son olarak,
Gelelim güneşin ciltteki zararlı etkilerine,

*DNA bantlarına zarar verir.

*Güneş yanığına sebep olur.

*Deri hücrelerini yakar.

*Kanser oluşumunu uyarır.

*Cilt yaşlanmasını sağlar.

Tekrar teşekkürler Watsons Türkiye !    İyi akşamlar güzellikleeeer :) Kısa bir süre önce Watsons Türkiye ailesinden bir kargo aldım ve içinden yaz aylarında en çok ihtiyacı...

1 yorum:

  1. Merhaba :)
    Türkiye'nin yeni alışveriş platformu buypasa.com çok yakında açılıyor. Güneş losyonları ve diğer kozmetik ürünleri inanılmaz indirimlerle sizi bekliyor. Ayrıntılı bilgi için http://sanalpazar24.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

    YanıtlaSil