Rimmel Wonder'full Argan Yağlı Mascara

12:49 Retro Dram 0 Comments


Kızlar iyi akşamlaaaar :)
Bugün bir mascara yazısıyla beraberiiiiz :) 
Bu mascara uzun zamandır Rimmel London'ın çıkarmış olduğu Wonder'full Argan yağlı mascara. 
Benim için mascara için en önemli olan şey takma kirpik etkisi vermesi. Ben açıkçası doğal dursun, günlük kullanıma uygun olsun diyenlerden değilim. Ne kadar çok hacimli ve uzun olursa benim için o kadar iyi oluyor ;)
Bu mascarayı ilk aldığımda ilk izlenim olarak pek beğenmemiştim. Çünkü yapısı bana çok akışkan gelmişti. Kirpiklerim hacimli olmadı, uzun göstermedi. Tek beğendiğim tarafı taramasıydı. 
Bir süre sadece baz olarak ilk sürüşte kullanıp, üstüne başka mascaralar kullandım. 
Ardından 3-4 ay kullanmadım diye hatırlıyorum. 
Mascaranın yapısı bu süreçte toklaşmış ve o akışkan yapısını kaybetmişti.
Kullanmaya başladıktan sonra farkettim kiiiii tam istediğim tokluğa gelmiş. İçinde argan yağı barındırdığı için bence çok fazla kuruma olmadı, normal başka mascaralar bu sürede artık kullanılmayacak düzeye gelirken bu mascaram normalize oldu :)


Argan yağlı olduğundan dolayı hepimizin aklında şöyle bir soru oluşuyor, peki ya gerçekten besliyor mu? Ben baya süredir kullandığım için kirpiklerimden çok memnunum. Hatta belli süre de baz olarak kullandığım için daha çok besledi ve etkisini artık gördüm diyebilirim. Ama kızlar acımasız olmamakta da fayda var. İki hafta kullanıp " aaaa ama birşey olmadı" dememeliyiz. Uzun aylar geçmeli diye düşünüyorum.
Mascarayı kullandıktan sonra göz altlarıma dökülme yapmıyor. Gün içinde minik minik kırıntılar olabiliyor bazı mascaralarda ama buna bu mascarada hiç rastlamadım :) 
Sabah kullanıp akşam çıktığımda akşama kadar kirpiklerim aşağıya düşmüyor. Sabahki hacminde desem abartmış olurum ama öyle düşük kirpiklerde görmüyoruz kızlar . 
Ama bunun için bir püf noktam var diyebilirim. 
Mascaranızı tamam diyene kadar sürün , 2-3-4 kat kaç isterseniz. Ardından biraz bekleyip 3 veya 5 dk arasında birşey, son katınızı sürün. Bu esnada topaklanmalar olabilir, bunun çözümü de eski kullanmadığınız fırçasını sevdiğiniz bir mascara fırçası ile son defa tarayabilirsiniz kirpiklerinizi. 
Son darbeden sonra bebek bebek kirpikleriniz oluyooor :)

Geleliiiim fırçasına :)
Tombul bir fırça aparatı var, diken diken çıkmış tarakları kirpik diplerimizi acıtmıyor. 
Tombul olduğu için fırçası göz kapağımıza bulaşma yapıyor. Bunun çözümü deeeeee:) 
"yok" :) bunun yerine makyaj temizleme çubuğuna alıyorum biraz makyaj temizleme suyu bulaşan yerleri temizliyorum :)

Gözdeki duruşuuuuu aşağıdaaaaaa

Umarım sevdiğiniz bir yazı olmuştuuur :)

İyi geceleeer, tatlı rüyalaaaar ...
Kızlar iyi akşamlaaaar :) Bugün bir mascara yazısıyla beraberiiiiz :)  Bu mascara uzun zamandır Rimmel London'ın çıkarmış olduğ...

0 yorum: