Dark Lips / 2015-2016 Sonbahar Kış Makyajı

10:00 Retro Dram 4 Comments


Merhaba herkeseeee :)
Bugün bloğuma konu olacak makyaj yukarıdak görseldeki gibi koyu dudaklar, hatta ne koyu dudağı baya baya siyah simsiyah dudaklar ! 
2015/2015 sonbahar kış modasında makyajlarda bol bol göreceğiniz bu makyajdan biraz bahsetmek istiyorum.
Geçen sonbahar da bordo olarak yer alan rujlar yaz boyunca etkisini göstermeye devam etti hatta durmadı en son siyah oldu :)

Bu sonbahar da porselen tenlerin çok moda olmasının yanı sıra aydınlık bir cilt de aynı şekilde gözler önünde.

Fondoteninizin kapatıcılığını artırabildiğiniz kadar artırın ve porselen bir tene kavuşun ;) Tabi ki bunu yaparken doğal duruşlu fondotenleri tercih edin, cilt yapınıza göre fondotenleri tercih edin. Gidip de kuru ciltler yağlı ciltler için geliştirilmiş fondotenleri kullanmasın, kabuk kabuk görünmeden kaçamazsınız sonraaa :)


Aydınlatıcılar yine sık kullanacağımız kozmetik ürünlerinden olacak. 
Yazın ıslak görünümlü cilt baya gördüğümüz bir tarz iken sonbaharda da ıslak değil ama ışıltılı bir ten dikkatleri toplayacak. 

Göz makyajınızda eğer dudaklarda koyuyu tercih ettiyseniz ki benim bu makyajımda koyu dudaklarım baya ön planda sadece hafif gölgeler yapabilir ya da sadece mascara sürerek çıkabilirsiniz ;)


Ben bu makyajımda gördüğünüz gibi gölgelendirmeyi tercih ettim, sadece mascarayı kullandığım makyajlarımı başka tercih ettiğim için (ki beni bilirsiniz panda gibi gezmeyi seviyorum ) burda abartısız bir gölge işlemi uyguladım. 
Mascara olarak takma kirpik gibi uygulanan mascaralar demode olurken ince ince tel tel gözüken ve yok gibi doğal duran kirpikler gözlerimizde yerini alıyor :) Bu yıl moda olan diğer makyaj tarzlarını da sonbahar boyunca sık sık bloğumda göreceksiniz kızlar ;) Şimdilik benden bu kadar :) 

Tüm sorularınız için "retrodramblog@gmail.com " adresine mail atabilir 
veyaaaaa
instagramdan " @retrodram " hesabından bana ulaşabilirsiniz ;) !!!

Görüşmek üzereeee

Merhaba herkeseeee :) Bugün bloğuma konu olacak makyaj yukarıdak görseldeki gibi koyu dudaklar, hatta ne koyu dudağı baya baya siyah ...

4 yorum:

 1. Çok güzel bir makyaj olmuş ancak göz makyajında kullandığın ürünlerin isimlerini ve diğer makyaj ürünlerinin isimlerini yazmamışsın, merak ettim ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Goz makyajimda the balm nude dude kullandim, dudagimda flormarin siyah kalemi var :) cok tesekkur ederiiim :)

   Sil
 2. çok hoş görünüyor gerççekten.. ben de bloguma beklerim :) http://esyspage.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil