Viva la mamma ! 2015-2016 F/W Makeup (Dolce & Gabbana)

10:44 Retro Dram 2 Comments


Merhaba herkese,
Dün paylaştığım sonbahar kış makyajıma bir yenisini daha ekleyip sizler için başka bir makyaj daha denedim.
Esinlediğim kaynak gayet açık bence :) Başlığından da anlaşıldığı gibi Dolce&Gabbana'nın 2015-2016 sonbahar kış modası için annelere adadığı Viva la mamma ! defilesini kendime örnek aldım ve elimden geldiğince uygulamaya çalıştım. 
Özellikle güllerin, bordoların, saç aksesuarlarının ön planda olduğu defile de dikkatimi ikiye ayrılmış saçlar, uzun küpeler, eski zamanları çağrıştıran kıyafetler (genelde gül desenleri) Saçlara takılmış aksesuarlar dikkatimi çekti ;)

Ten makyajında çok derine inmeden uzun uzun gölgelendirme yapmadan, soft göz makyajıyla bordo veya koyu kırmızı rujları tamamlarken, abartılı aksesuarları kullandıklarında ise nude makyajları tercih etmişler.


Yeşil ve kırmızı tonların ön planda olduğu makyajı bakalım ben nasıl yorumlamışım ;)


Cildime aslında çok yoğun bir fondoten uygulayıp bebek gibi gözüksün isterdim fakat çok yorgun cildimin biraz nefes alması için daha fazla yüklenmemeye çalışıyorum. 
Öncelikle Göz kapağıma W n W Nutty farını sürdüm, ardından yeşil sedefli bir göz kalemi ile gölgelendirme yaptım, kirpik altlarıma da yeşil kalemi sürdükten sonra tüm göz kapağımı temiz bir fırça yardımıyla karıştırdım. 
Ardından hafif bir şekilde mascara uygulayarak göz makyajımı bitirdim ;)
Kaşlarımı bilerek doldurmadım ki keskin bakışlar istemiyordum bu makyajımda daha sevecen daha doğal bakışlarımın olması gerekiyordu.
Aydınlık bir cilt için aydınlatıcımı uyguladıktan sonra sadece bronzer sürerek ten makyajımı da bitirmiş oldum :)

Ardından ruja geldi sıra :)
Bende bu defilede kullanıldığı gibi bir ruj mevcut olmadığı için elimdeki en uyumlu rujları karıştırarak aynı rengi elde ettim :)
Önce Farmasinin nar çiçeği rengi olan rujunu sürüp, ardından Revlonun Black Cherrysini sürdüm :)

Ve makyajımı tamamlamış olduuuum :)

Bu makyajın ve tarzın olmazsa olmazı saç aksesuarı iseeee bende sürekli kullandığım tacımı kullanmak yerine elimde bulunan altın renkli zinciri saçımda kullandım. Uçlarını saç içine tel tokayla tutturarak taç gibi kullandım :)


Umarım sizler için güzel farklı bir makyaj olmuştur :)

Sorularınız için "retrodramblog@gmail.com" adresine mail atabilir, instagram hesabimdan " @retrodram " ulaşabilirsiniz ;)

Sevgilerimle.Merhaba herkese, Dün paylaştığım sonbahar kış makyajıma bir yenisini daha ekleyip sizler için başka bir makyaj daha denedim. Esinle...

2 yorum: