Humans aren't real ! - Halloween 2015

10:37 Retro Dram 2 Comments


Merhaba herkese :)
Uzuuuun bir ara verdiğimin farkındayım ama inanınki çok yoğun bir dönemden geçtim. Sözlendim, kız istemem oldu yani :) Ardından iş hayatım aynı tempoyla artmaya başladı. Araba tasarımı yaptığımı biliyorsunuz artık :) Hareketli bir şekilde devam ediyor halaaa iş yaşantım ;)
Sonraaaa takvime baktığımda Cadılar bayramına çoook yaklaştığımızı farkettim, 1 hafta kaldııı :)
Ben de daha fazla geç kalmadan sizlere öneri ve tavsiye amaçlı bir makyaj hazırladım. Bu makyajda benim çok yakından takip ettiğim, sosyal hayatımda da uzaylı itemlerini sürekli kullandığım bana yakışır, hatta aklıma ilk gelen makyajı denedim. 
Bu arada Star Wars çıkıyoooor kızlar :) kendinizi ayarlayın kaçırmayın derim :)
Önce Halloweendan bahsetmek istiyorum. 
Her sene 31 Ekimde kutlanan bir bayram. Kökeni hristiyanlara dayansa da artık bir çok kültürün kabullendiği ve eğlence biçimine dönüşmesinden dolayı kimsenin nereden geldiğini düşünmeden sadece güzel etkinliklere katılıp, eğlenceli vakit geçirmek adına yapılan bayrama dönüştü :) 
Diğer ülkelerde çocukların girdiği karakterleri ile kapı kapı dolaşıp, şeker çikolata topladığı bir bayram, bizim ülkemizde 31 Ekim gecesi kapınızı çalan çocuklar görmeniz mümkün olmasa da eğlence yerlerinde bir çok karaktere bürünmüş insan görebilirsiniz :)
Genelde süsleme amaçlı bal kabağı kullanırken bence temelinde korkunç tiplerin olması gerekir. İnsanlar hatta ciciş kızlar şeker karakterlere, güzel, tatlı ne bilim albenisi bol olan tiplere bürünsede bence bu bayram da ne kadar korkunç ve farklı durursanız o kadar cool görünmeniz mümkün ;)

Makyajıma geçerseeek :)

Makyajımda öncelikle cilt renklendirmesinden bahsedelim,
En açık fondotenime, yeşil- beyaz göz farlarımı kazıyıp karıştırdım. Bildiğiniz kendi imkanlarımla yarattım diyebilirim. Tabi bu görüntüyü kendi kafamdan bulmayıp, internet araştırmalarım sonucunda elde ettim :)
Sonra " aaaa bunu yapan vardı demeyin " :) hahahah
Cildimi boynumu güzelce boyadıktan sonra :) hahah evet boyadıktan sonra, siyah flormar göz kalemi ile şekillerini verdim. Tam olarak bu kalemle elimden geldiğince doldurmaya çalıştım bütün hatları. Ardından fondoten fırçamda kalan renkli fondotenle beraber siyah kalemi dağıttım ve gölgeler düşmesini sağladım. 
Siyah göz farı ile bütün karanlık yerleri doldurdum. Aydınlatmak ve beyaz hatlarını oluşturmak adına yüzümde ihtiyacı olan bütün yerlere elimdeki en beyaz far olan nude dude paletindeki ilk renk olan beyaz farı kullandım. 
Üstüme siyah bir şal alıp, siyah elbise ile tamamladım. Çok basit, masrafsız ve bence farklı duran bu makyajı sizde deneyebilirsiniz. 
Umarım sevmişsinizdir.
Sevgiyle kalıııın ;)Merhaba herkese :) Uzuuuun bir ara verdiğimin farkındayım ama inanınki çok yoğun bir dönemden geçtim. Sözlendim, kız istemem oldu yan...

2 yorum:

  1. Az malzeme ile çok iş. Minimal ve etkili. Çok hoşuma gitti :)

    YanıtlaSil