Jedi Makeup Star Wars Heyecanı | Max Factor ✘ & Watsons

01:26 Retro Dram 0 Comments


Merhaba herkese ! 
Bugün sizlere çoook severek yaptığım bir makyajdan bahsedeceğim, hatta beraber yapacağız diyebilirim. 
Ama ondan önce Star Wars sevmeyen var mııı?
Bence herkes seviyordur, ki ben bayılarak izledim ilk 6 filmi de. Benden size tavsiye kızlar filmleri çıkış sırasına göre izleyin. Yani 123456 şeklinde değil :) Yoksa bu kim? Yaaaa ondan böyle davranıyormuş? diyebilirsiniz. Mesela Darth Vader'ı bile sevebilirsiniz. 4-5-6-1-2-3 şeklinde izleyin, ben filmleri çıkış sırasına göre izlemiştim ve Dart Vader şuan kankam bile olabilir :) Veee uzun lafın kısası devam filmi 7 numara "Güç Uyanıyor"u büyük bir merakla bekledim. Hatta ilk duyduğumda tüm yakın çevreme bağıra bağıra haber verdiğimi hatırlıyorum. 
Vizyona girer girmezde hemen gittim, izledim. 
Hala izlememiş olanlar olduğu için pek birşey anlatamıyorum yeni film hakkında, ama yeni gerçeklerle karşılaşmayacaksınız, ama her zaman ki gibi ya bu kim bu kim diye izleyeceğiniz bir film, sonunda neticelenen sonuçlar olacak. ! Ve şuan "Rey"karakteri benim çok beğendiğim karakterlerden oldu. Saçımı da ordan esinlendim diyebilirim. Tabi film de Rey sıfır makyajla karşımızda olsa da biz bu güzel ürünleri kullanmadan yapamazdık. 
Gelelim konumuza Max Factor "Star Wars" için yeni ürünler çıkardı, internette çok fazla çeşidini görsek de benim rastaladıklarım iki ruj ve bir mascaradan oluşuyor bu set. Aydınlık taraf mı karanlık taraf mısın? Bunu seçimini yaptıktan sonra ruj seçimini de yapabilirsin. Benim için Watsons Türkiye ekibi Aydınlık Tarafı seçmiş ve bana da Barışın Koruyucuları olan Jedi makyajı yapmak düştü. 

İlk önce fondoten olarak Max Factor Skin Luminizer fondoteninde 55 beige rengini kullanıyorum. Bu renk bana açıkçası koyu geldi, Daha pembe kaçtı benim tenime göre. Bu yüzden boynumla renk farkı çok olmasın diye boyun bölgeme inene kadar uyguladım fondotenimi. Ardından kapatıcımı uyguladım.

Aydınlatıcı Jedi makyajının en önemli kısmı diyebilirim. Aydınlık parıl parıl bir cilt olması gerekiyor mutlaka bende yukarı da ki fotoğrafta adım adım gösterdim nerelere aydınlatıcı uyguladığımı. Normalde az uygulasam da aydınlatıcı adımını, bu makyajda bol bol kullandım.

En eğlenceli kısma geldik göz makyajı. Bu makyajda kaşlarımın en altına kadar Max Factor Smokey Eye Drama Kit 03 Sumptuous Golds paletindeki en alttaki bakır kahve rengini uyguladım. Çok keskin geçişler sağladım. Göz pınarımdan kaşıma kadar dik bir çizgi gibi geçiş yaptım, ardından yine kedi gözü gibi keskin bir dış hat çıkardım. Eğer bu paleti de merak ediyorsanız Instagram (@retrodram) profilime bakabilirsiniz. 
Sonra göz içlerime ilk sıradaki gold rengini uyguladım göz altlarıma ve dışlarına. Bunun pigmentasyonunu arttırmak için fırçama makyaj bazı alarak uyguladım. 
Ardından da mascarama geçtim.
Mascara benim ilk defa kullandığım Max Factor False Lash Effect Mascaraydı. Ve bu neeee? dedim. Dikenli aplikatörü olan mascaralar her zaman bebeğimdir ve bu da benim gereçekten bebegim oldu. 
Star Wars logolu olması beni ayrı heyecanlandırdı diyebilirim. Kesinlikle atmayıp saklayacağım bir ürün..! 

Ruj yine Max Factor'un Star Wars için özel ürettiği 40 numaralı turuncu, altın ışıltıları olan bir renk. 
Bayıldım ve bununla Yılbaşı makyajında göz makyajı da yaparım :)
Makyajın detayları için Max Factor ile Star Wars Jedi ve Dark Aprentice Makyajı buraya tıklayabilirsiniz. Sizin tarafınız Karanlıksa sizler için de bir öneri var mutlaka :)


Makyajın bitmiş hali bu şekilde :) 
Umarım beğenmişsinizdir. Umarım sizler için eğlenceli bir yazı olmuştur.
Bu güzel ürünlerin hepsi artık Watsons'larda kızlar.

Max Factor ile Star Wars Heyecanını sizde yaşamak istiyorsanız, önce bir Watsons mağazasına gidip bu ürünlerden alıp ardından da bir sinemaya gidip Star Wars izlerek kendinize keyifli bir gün yaşatabilirsiniz.!
Sevgilerimle...
Retrodram
Merhaba herkese !  Bugün sizlere çoook severek yaptığım bir makyajdan bahsedeceğim, hatta beraber yapacağız diyebilirim.  Ama ondan...

0 yorum: