Vaseline Nemlendirici Jel

01:17 Retro Dram 2 Comments

Vaseline Nemlendirici Jel


Merhaba,

Bugün sizlere nemlendirme rutinlerinin klasiklerinden olan, hepimizin bildiği Vaseline Nemlendirici Jel'den bahsedeceğim.

Vaseline Nemlendirici Jel, cilde yoğun nem vermekle birlikte cildin yumuşaklığına kavuşmasında da fayda sağlıyor. Ölü derilerden kurtulup cildin yenilenmesini hızlandırıyor. Cildimizin yumuşak ve pürüzsüz olması biz kadınların en büyük uğraşlarından biridir her zaman. Özellikle kış aylarında, makyajımız yüzümüze güzel otursun, ellerimiz sertleşmesin, kaşlarımız dökülmesin...bir çok sebepten dolayı cildimizin yumuşaklığını korumasını isteriz.

Vaseline Nemlendirici Jel, cildin kaybettiği nemi geri kazandırıyor. Buradan yola çıkarak rahatlıkla makyaj bazı olarak kullanabileceğimizi söyleyebiliriz. Makyajın altına kullanıldığında, yüzümüzde bunu tutarak ürünü cildin kusmasını engelliyor. Nem vermesinden dolayı kabuklanmış görüntüyü ortadan kaldırıp, uzun süre makyajımızın stabil olarak durmasını sağlıyor.

Neme doymuş bir cilt hem canlı hem de fresh görünür, bu yüzden de ilk tercihler her zaman nem veren ürünler olmuştur. Vaseline Nemlendirici Jel nem dengesini koruduğu için cildi daha canlı, parlak ve taze tutuyor. Yatmadan önce yapılan kişisel bakım rutinine gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi akşam cildin yenilenme vaktidir bu yüzden de gözenekleri tıkamayan ve sivilce oluşumunu engelleyen ürünler tercih ederiz, Vaseline Nemlendirici Jel de cildimizde tıkanıklık yaratmayıp akne oluşumunu tetiklemez. Daha dolgun ve dinç bir görünüme kavuşturur, bundan dolayı da yüzümüzde çok fazla kırışan bölgelere uyguladığımızda bunu azaltıyor diyebiliriz.

Cildi Yumuşatması


Vaseline Nemlendirici Jel'in bu başlık altındaki özelliklerine ilk olarak benim çok sık kullandığım bir yöntemle başlamak istiyorum.

Fotoğraftan da anlaşıldığı üzere bu kremi kaş almadan önce kaşlarınıza sürüp 15 dakika beklettikten sonra kaş alma işlemine başlarsanız kıl köklerini ve kaş derisini yumuşattığı için daha az canınızın yandığını göreceksiniz. Ayrıca cildi yumuşattığı için de cildiniz daha az tahriş oluyor ve daha az kızarıyor.

Sabah ve akşam rutininizde kullandığınızda el, ayak ve vücudunuzun kuruluk yaşayan bölgelerinin daha yumuşak olduğunu göreceksiniz. Hafta da iki kez uygularsanız nem dengesini düzenli olarak korumuş olursunuz. Bu işlemden daha yüksek performans almak için çorap giyerek nemlendiriciyi cildin daha çabuk emmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer çok kullandığım yöntem ise manikür esnasında uygulamak.


Manikür öncesinde Vaseline Nemlendirici Jel'i kullanıp, biraz bekletip tırnak diplerindeki etlerin yumuşamasını sağlayın, ardından ılık suda ellerinizi bekletin böylelikle tırnak kenarlarındaki etlerin yumuşadığını fark edeceksiniz. Manikür esnasında kuruyan etleri alma işlemi kanamalara ve yara almamıza sebep olabiliyor. Bu yüzden manikür rutininize Vaseline Nemlendirici Jel'i mutlaka eklemelisiniz. Ayrıca manikürden  sonra da ellerinizi nemlendirerek kalıcığını arttırabilirsiniz.


Bu başlığın altına bizim ailenin kadınlarının çok sık kullandığı bir yöntemi de eklemek istiyorum. "Vuran Ayakkabılar"

Ayakkabınızı yeni aldığınızda deri ayakkabılar ayaklarınızı acıtabiliyor, yara yapıyor ve su toplatıyor. Bunu engellemek için ayağınıza değil de ayakkabının vurabilecek bölgelerine Vaseline Nemlendirici Jel uygulayıp ertesi gün giyerseniz daha az deformasyonla kurtulabilirsiniz. Bunu biz özellikle her düğün öncesi mutlaka yapar durumdayız.

Kalıcılık Sağlaması

Vaseline Nemlendirici Jel'i makyajınızın kalıcı olması için kullanabilirsiniz. Bunu makyaj öncesi yüzünüze sürdükten sonra 1-2 dk bekleyerek yapabilirsiniz. Ayrıca kozmetik ürünlerinizle de karıştırarak ürünün formunu değiştirerek daha kullanışlı bir hale getirmek mümkün.

Farlarınız ile karıştırıp pigmentasyonu az ve uygulaması zor farlarınızı krem far haline getirebilirsiniz. Ayrıca allığın ciltte pul pul durmasını istemeyenlerde bu işlemi allık içinde yapabilir. Bu kış likit ve krem formdaki aydınlatıcılar çok moda bu yüzden pudra formdaki aydınlatıcılarınızla da karıştırıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunlardan yola çıkarak bir yöntem daha belirtmek istiyorum, kırılan pudra formlu ürünleri (far, allık, aydınlatıcı vb. ) Vaseline Nemlendirici Jel ile karıştırıp krem ürünler elde edebilirsiniz.

Aradığımız özellikte lip balm bulması bizi zorlarken kendi balmınızı yapabilirsiniz. Çok sevdiğiniz bir renkteki rujunuz ile karıştırıp hem koruyucu hem renk veren bir krem yapabilirsiniz. Dudaklarınızı korurken , güzel gözükmek elinizde.

Parfümlerin ciltte daha kalıcı olması içinde tercih edilebilir bir ürün. Parfüm taneciklerini hapsederek tenin kokusunu korumasına katkı sağlıyor.

Temizleyici Özelliği

Makyajımızı temizlemek için sürekli temiz içerikli ve cildi tahriş etmeyen ürün arayışımız olmuştur. Yoğun makyajlarınızı bile rahatlıkla içerisindeki bileşimler sayesinde çıkartıyor. Cildi yormadan ve yumuşak bir şekilde makyaj çıkarması bağımlılık yapacak şekilde diyebiliriz.

Aynı zamanda saçlarınızı boyarken saç diplerinize uygularsanız boyanın teninize bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Oje sürerken tırnak kenarlarına çok ince bir tabaka halinde sürerseniz ojenizin taşmasından korkmanıza gerek kalmaz. Bunu bir çok nailart videosunda görmenizde mümkün.

Peeling yaparken de Vaseline Nemlendirici Jel yardımımıza koşuyor. Ben genelde Türk kahvesi telvesi ile kullanırken bu kremi sizler peelinginizi şeker veya tuzlarla yapabilirsiniz. Ben önce kahvemi içip dibinde kalan telve ile Vaseline Nemlendirici Jel'i karıştırıyorum ve ev yapımı peelingimi hem cildime hem dudaklarıma uyguluyorum. Hatta ellerimin üstüne de kalan peelingi geçiyorum.

Ölü derilerden arındırıp, nem ve yumuşaklık sağlıyor.

Vaseline Nemlendirici Jeli ben normal el kremi olması dışında birçok alanda kullanmayı çok seviyorum. Sizde anlattıklarım dışında bir alanda kullanıyorsanız benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Ürünü detaylı incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Sevgilerimle,

Retrodram


Vaseline Nemlendirici Jel Merhaba, Bugün sizlere nemlendirme rutinlerinin klasiklerinden olan, hepimizin bildiği Vaseline Nemlendiric...

2 yorum:

  1. Vaseline kremin kullanılmadığı bir şey yok ne kadarda mucizevi bir ürün:)

    YanıtlaSil
  2. Bende bu ürünle ilgili bişey duymuştum kirpiklere de sürünce uzamasına da yardımcı olduğunu okumuştum bu arada çok güzel yazmışsın ellerine sağlık :D

    YanıtlaSil